Kürk Mantolu Madonna Sözleri

yazar-sozleri-kurk-mantolu-madonna-sözleri

Kürk Mantolu Madonna Yazarı Kimdir

kürk-mantolu-madonna-sozleri-alıntılar
Sabahattin Ali (25 Şubat 1907-2 Nisan 1948)

Sabahattin Ali Türk Edebiyatının önemli yazar ve şairi, 25 Şubat 1907 ‘de Eğridere’de doğdu. Kendisinden sonra tarzı ve eserleri Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatını etkileyen bir yazar oldu. Daha çok öykü ve roman tarzında eserler verdi. Eserlerinde genelde sevgi ve aşk temasını işledi. Bazen de siyasi yönlü yazılar yazarak toplumsal aksaklıklara yönelttiği eleştiri yazıları oldu.

Kuyucaklı Yusuf, İçimizdeki Şeytan ve Kürk  Mantolu Madonna eserleri edebiyat çevresinin ilgisini çekerek olumlu eleştiriler aldı. 20. ve 21. yüzyılda etkilerini sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor.

Anadolu’da bir süre öğretmenlik yapan Sabahattin Ali, daha sonra Türk Devleti tarafından dil eğitimi için Almanya’ya gönderildi. Döndükten sonra Almanca öğretmeni olarak göreve başladı. Fakat komünizm propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Daha sonra salınan yazar kısa süre sonra devlet yöneticilerini eleştirdiği iddiası ile tekrar tutuklandı.

Memurluktan bu dönemde ihraç edildi. Atatürk hakkında bir şiir yazarak tekrar devlet kurumlarında görevlendirildi. Üstündeki sosyalist algısını kırmak için Esirler isimli bir oyun kaleme almıştır.

Sabahattin Ali’nin ölümü ise trajik olmuştur ve döneminde fazlaca tartışılmıştır. Bazı sebeplerden dolayı yurtdışına kaçmak için tanıştığı Ali Ertekin ile yaptığı yolculuk sırasında siyasi bir tartışmaya girmişler ve sonrasında Sabahattin Ali kitap okurken kafasına sopa vurularak öldürülmüştür. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar olsa da Sabahattin Ali Türk Edebiyatına ilham olmuş ve önemli eserler vermiş değerli bir yazarımızdır. 2 Nisan 1948’de ölmüştür.

Kürk Mantolu Madonna Kitap Bilgileri

Kürk Mantolu Madonna İlk Baskı

Kürk Mantolu Madonna ilk basım 1943 yılında Remzi Kitabevi tarafından basıldı. 1927 yılında İstanbul’un Beyazıt ilçesinde kurulan Remzi Kitabevi, ilk olarak Ümit Kitabevi olarak kurulmuş 1930 yılında Remzi Kitabevi olarak anılmaya başlanmıştır.

Kürk Mantolu Madonna Sayfa Sayısı

Kürk Mantolu Madonna yayınevine göre değişiklik gösteriyor fakat orijinal sayfası 177 sayfadır.

Kürk Mantolu Madonna Hangi Yayınevinden Okunmalı

Kürk Mantolu Madonna kitabının bir çok baskısı bulanmakta. Ancak kullanıcı yorumlarını da baz alarak ilk 10  yayınevini sizler için sıraladık.

  1. Kürk Mantolu Madonna – İş Bankası Yayınları – 176 Sayfa     9.1/10

  2. Kürk Mantolu Madonna – Yapı Kredi Yayınları – 163 Sayfa    9.0/10

  3. Kürk Mantolu Madonna – Can Yayınları – 192 Sayfa    9.0/10

  4. Kürk Mantolu Madonna – Ren Kitap – 176 sayfa    9.0/10

  5. Kürk Mantolu Madonna – Mahzen Yayıncılık – 192 Sayfa       8.9/10

  6. Kürk Mantolu Madonna – Parola Yayınları – 160 Sayfa    8.9/10

  7. Kürk Mantolu Madonna – Kırmızı Kedi Yayınları – 200 Sayfa    8.9/10

  8. Kürk Mantolu Madonna – Karbon Kitaplar – 177 Sayfa  8.8/10

  9. Kürk Mantolu Madonna – Ataç Yayınları – 176 Sayfa   8.7/10

  10. Kürk Mantolu Madonna – Martı Yayınları – 208 Sayfa 8.7/10

Kürk Mantolu Madonna Alıntılar

Raif genç ve içine kapanık biridir. Kitapları okumayı çok sever . Babasının mesleğini devam ettirmek için Almanya’ya sabun fabrikasına çalışmaya gider. Ancak bu işler Raif’e göre değildir. Onun ruhu daha ince ve daha sanatsal şeylerle ilgilenme isteğiyle yanar tutuşur. Müze, park ve sanat müzelerini gezer durur. Müzede bir tablo ile karşılaşır ve resmen bu tabloda ki kadına aşık olur. Sık sık bu tabloyu görmeye gider ve bir gün tablonun sahibi  Maria Puder ile tanışır.

Evet kısa bir özet ile açıkladık. Kürk Mantolu Madonna Sözler ve Alıntıları ile hayatınıza yön verebilecek bir söz ile karşılaşmanız dileğiyle.


Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim. Sen bana dünyada başka bir hayatın da mevcut olduğunu, benim bir de ruhum bulunduğunu öğrettin.Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım.Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Benim beklediğim aşk başka! O bütün mantıkların dışında, tarifi imkansız ve mahiyeti bilinmeyen bir şey. Sevmek ve hoşlanmak başka; istemek bütün ruhuyla, bütün vücuduyla, her şeyiyle istemek başka… Aşk bence bu istemektir. Mukavemet edilmez bir istemek!.Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Ben böyleyim işte!” dedi. “Ben garip bir kadınım. Benimle ahbaplık etmek isterseniz birçok şeylere tahammüle mecbur kalacaksınız.Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Berlin’de yalnızsınız değil mi?” dedi.
“Tamamen yalnızım… Ama Berlin’de değil… Bütün dünyada yalnızım… Küçükten beri…Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Bu yaşıma kadar mevcudiyetinden bile haberim olmayan insanı vücudu birdenbire benim için nasıl bir ihtiyaç olabilirdi? Fakat hep böyle değil midir ? Birçok şeylere ihtiyacımızı ancak onları görüp tanıdıktan sonra keşfetmez miyiz?Kürk Mantolu Madonna,Sabahattin Ali


Kürk Mantolu Madonna Sözleri Galeri

Kürk Mantolu Madonna kitabından alıntıları sizin için derlediğimiz galerimizden bakabilir ve beğendiğiniz alıntıyı indirebilirsiniz.

 

 

 

Alıntılar ve sözler sürekli güncellenmektedir.

Daha fazla Türk Yazar için tıklayın.

Bizleri Instagram Sayfasından takip etmek için tıklayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Abone Ol